HELIKUNST NÄITEKUNST KIRJANDUS JA KIRJASTAMINE KUJUTAV JA RAKENDUSKUNST RAHVAKULTUUR TEADUS JA HARIDUS SPORT JA KEHAKULTUUR
HELIKUNST NÄITEKUNST KIRJANDUS JA KIRJASTAMINE KUJUTAV JA RAKENDUSKUNST RAHVAKULTUUR  TEADUS JA HARIDUS
AVALEHT
ÜLDINFO
UUDISED
KONKURSIKALENDER
NIMELISED PREEMIAD
LINNAKIRJANIKU STIPENDIUM
AASTAPREEMIA
LOOMINGULISED STIPENDIUMID
POOLAASTA STIPENDIUMID
ERISTIPENDIUMID
NIMELISED ALLFONDID
TAOTLUS- ja ARUANDEVORMID
ANNETUSED
TAGASISIDE
TOETATUD PROJEKTID
PILDIGALERII
JÕULUKAARDID E-pood
Oktoober 2018
E T K N R L P
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Tartu Kultuurkapital
Kalevi 13, 51010 Tartu
Tel: 744 1500
Annetamine: SEB
a/a 10102052050006
AS Linnaehituse sihtkapitali esimene näitus ja kataloog Prindi

4. mai - 4. juuni 2006 oli Tartu Kunstimaja galeriides (Vanemuise 26) üleval näitus

"Tähendusterikas linn"

Näitus sai teoks tänu AS Linnaehituse nimelisele sihtkapitalile, mis on loodud Tartu Kultuurkapitali juurde vabariiklike teemanäituste korraldamiseks Tartus. Muuhulgas toetab sihtkapital näituse kataloogi teostamist ning annab välja kunstipreemia, mis 2006. aastal oli 15 000 krooni.

Esimesel sihtkapitali näitusel kutsuti kunstnikke looma linnateemalisi teoseid, et leida kujutatavast neid märke, mis võiksid ilmekalt iseloomustada tänast linnakeskkonda, kõnekate detailidena osaliseltki täiendada jutustusi kaasaegsest linnast ning urbanistlikust kultuurist, aga leida ka kunstniku individuaalsuse peegeldust - tema elu- ja linnatrajektoore, kuidas tema mina leiab kajastuse kulgemistest linna füüsilistel ja mõttelistel maastikel.

4. mail toimunud näituse avatseremoonial kuulutati välja AS Linnaehituse sihtkapitali kunstipreemia esimene laureaat, kunstnik Siim-Tanel Annus teose "Jõgi" eest. Kunstipreemia ulatas 2006. aasta laureaadile üle AS Linnaehituse nõukogu esimees Alar Kroodo.

Kunstipreemia komisjon koosseisus Reet Mark (Tartu Kunstimuuseum), Jaak Kangilaski (Tartu Kultuurkapitali esindajana), Mari Nõmmela (Tartu Kunstnike Liit) ja Alar Kroodo (AS Linnaehitus) tõi esile teose mitmekihilisust, kõrget esteetilist väärtust, sügavat filosoofilist allteksti ning selget autoripoolset nägemust linnale olemuslikust, milleks on looduslik alge, kui tema olemise põhjus ning inimkultuuri ajaloolised kihistused, mis kannavad katkematult edasi ühismälul baseeruvat identiteeti.

Esimesel sihtkapitali näitusel osalevad:  Peeter Allik, Siim-Tanel Annus, Jaan Elken, Markus Kasemaa, Jüri Kask, Ilmar Kruusamäe, Rauno Thomas Moss,  Marko Mäetamm, Mila Balti, Mall Nukke, Terje Ojaver, Maris Palgi, Priit Pangsepp, Jaan Punga, Raul Rajangu, Imat Suumann, Tiina Tammetalu, Enn Tegova, Andres Tolts, Helle Vahersalu, Toomas Vint.

Näituse avatseremoonia tervituskõnes edastas Tartu abilinnapea Jüri Sasi lootust, et kunstirahva poolt kauaoodatud ideele ja heale algatusele tekib peatselt järgijaid.

Näituse kataloogi koos kunstnike kaastekstidega ning näituse üldvaateid on võimalik sirvida:

http://www.kunstimaja.ee/indexee.php

Näituse kuraator Külli Aleksanderson

Vaata näituse kataloogi