HELIKUNST NÄITEKUNST KIRJANDUS JA KIRJASTAMINE KUJUTAV JA RAKENDUSKUNST RAHVAKULTUUR TEADUS JA HARIDUS SPORT JA KEHAKULTUUR
HELIKUNST NÄITEKUNST KIRJANDUS JA KIRJASTAMINE KUJUTAV JA RAKENDUSKUNST RAHVAKULTUUR  TEADUS JA HARIDUS
AVALEHT
ÜLDINFO
UUDISED
KONKURSIKALENDER
NIMELISED PREEMIAD
LINNAKIRJANIKU STIPENDIUM
AASTAPREEMIA
LOOMINGULISED STIPENDIUMID
POOLAASTA STIPENDIUMID
ERISTIPENDIUMID
NIMELISED ALLFONDID
TAOTLUS- ja ARUANDEVORMID
ANNETUSED
TAGASISIDE
TOETATUD PROJEKTID
PILDIGALERII
JÕULUKAARDID E-pood
Juuli 2018
E T K N R L P
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Tartu Kultuurkapital
Kalevi 13, 51010 Tartu
Tel: 744 1500
Annetamine: SEB
a/a 10102052050006
Tartu Kultuurkapitali I poolaasta stipendiumid ja toetused on jagatud Prindi
Uudised
Teisipäev, 25 Aprill 2017 07:26

24.aprillil kinnitas Tartu Kultuurkapitali nõukogu esimese poolaasta toetused ja stipendiumid summas 42 740 eurot.

Tartu Kultuurkapital toetab esimesel poolaastal 42 740 euroga 117 taotluse esitanut. Loome- ja sporditegevuseks ning enesetäiendamiseks anti välja 61 stipendiumit ning mitmesuguste kultuuri-, teadus- ja spordiürituste läbiviimiseks anti välja 56 toetust.

Tartu Kultuurkapital on poolaasta stipendiume väljastanud juba 25 aastat. Tartu Kultuurkapitali poolaasta stipendium on Tartu linna poolt finantseeritud füüsilisele isikule antav tulevikku suunatud toetus, mida makstakse teadmiste või oskuste omandamise, võimete arendamise ning loomingulise või teadusliku tegevuse soodustamiseks. Juriidilisi isikud saavad toetust mitmesuguste kultuuri- ja spordiprojektide läbiviimiseks.

 

Eraldused olid järgmised:

Jrk nr Valdkond / Taotleja Kasutamise eesmärk Eraldatud summa
I HELIKUNST
1 Merle Kollom Enesetäiendamine Taanis, Skandinaavia Kariljonistide Koolis kariljoni erialal 500
2 Juhani Jaeger Loominguline tegevus 300
3 Kalandre OÜ Kontsertsarja "Muusikasuvi Antoniuse õues" korraldamine 800
4 Elke Unt Kirikumuusikaalane loominguline tegevus 300
5 Luteeriuse sõprade ühing MTÜ Gregooriuselaulu ansambli Gregoriana Tartuensis kontserdite korraldamine 240
6 Joosep Reimaa Osalemine rahvusvahelisel noorte muusikute suveakadeemias Astona International 2017 Šveitsis 500
7 Tiit Kevad Osalemine löökpilli intensiivkoolitusel Benny Greb Master Session Sound Saksamaal 300
8 Tanel Aavakivi Ansambel Estraadiraadio 10.sünnipäeva tähistamiseks kontserdi korraldamine 400
9 Eesti Muusikanõukogu MTÜ 2017.aasta Rahvusvahelise Muusikapäeva Tartu kontsertprogrammi läbiviimine 500
10 Enno Lepnurm Hugo Lepnurme nimelise keelpillikvarteti suvekontserdi korraldamine Tartu Saksa Kultuuriinstituudis 200
11 Anna Humal Täiskasvanute oreliõppe huviprogrammi loomine 200
12 Alo Põldmäe Klaveritsükli "Tartu pildid III" loomine 600
KOKKU HELIKUNST 4 840
II NÄITEKUNST
13 Temufi MTÜ Lavastuse "Tom Sawyeri seiklused" kordusetenduste kulude katteks 300
14 Must Kast MTÜ Lavastuse "Peks mõisatallis" ja "Kangelased" kordusetenduste mängimine sügishooajal 2017 600
15 Reeli Lonks Osalemine 19.rahvusvahelisel ASSITEJ Maailmakongressil Eesti delegatsiooni koosseisus Kaplinnas 300
16 Keel ja Kultuur MTÜ II Austraalia filmifestivali AUS+FILM korraldamine 200
17 Tartu Leedulaste Selts MTÜ Hariduslik-kunstilise projekti "Täna Ciurlionis'e kuningad jutustavad meile muinasjuttu" läbiviimine 300
18 Tartu Üliõpilasteater MTÜ Osalemine rahvusvahelisel üliõpilasteatrite festivalil Jelgavas 300
19 Tartu Üliõpilasteater MTÜ Etenduse "Põhjanaela paine" väljatoomine ja repertuaaris hoidmine 300
20 Laulupeomuuseumi Selts MTÜ Laulupeomuuseumi näitestuudiumi reis Stockholmi Eesti maja kutsel 200
21 Uus Teater MTÜ Ardo Ran Varrese lavastuse "Sümfoonia ühele. Allegro con moto" väljatoomine 1 000
22 Uus Teater MTÜ TUT10 lavastamine 800
23 Uus Teater MTÜ Lavastuse "PURE MIND" tehniline kohandamine osalemiseks Tšehhovi teatrifestivalil Moskvas 300
24 Eesti Teatri Festival SA Draama 2017 väliskülaliste programm 600
KOKKU NÄITEKUNST 5 200
III KUJUTAV- JA RAKENDUSKUNST
25 Indrek Grigor Veneetsia Biennaali ja Kasseli Documenta külastamine 400
26 Meiu Münt Loominguline tegevus 400
27 Ove Maidla Loominguline tegevus 400
28 Lea Malin Loominguline tegevus 400
29 Paul Pretzer Kuuajaline loomeresidentuur Tartus Trükimuuseumis ja Kunstihoone külalisstuudios 300
30 Liina Raus Loominguline tegevus ja ettevalmistus galerii KOGO avamiseks Tartus Aparaaditehases 400
31 Siiri Jüris Loominguline tegevus 400
32 Kalli Kalde Loominguline tegevus 400
33 Epp Mardi Loominguline tegevus 400
34 Marge Nelk Loominguline tegevus 400
35 Sandra Lepik Ruudu Rahumaru fotomaali näituse loomine 400
36 Joanna Hoffmann Veneetsia kunstibiennaali külastamine 400
37 Krista Piirimäe Raamatu "Kunstikajastusi Tartust 1971-2017" koostamine 400
38 Heli Tuksam Loominguline tegevus 300
39 Jazmina Cininas Loomeresidentuur Tartus 300
40 Peeter Krosmann Loominguline tegevus 400
41 Mai Sööt Näituse ja häppeningi "Kartuli- ja riisisõda" teostamine Tartu kunstimaja monumentaalgaleriis ja Tartu linnatänavatel 400
42 Peeter Allik Loominguline tegevus 400
43 Aet Ollisaar Loominguline tegevus 400
44 Albert Gulk Loominguline tegevus 400
45 Külli Suitso Loominguline tegevus 400
46 Tõnis Paberit Installatsiooni "Vanemuine" loomine 400
KOKKU KUJUTAV- JA RAKENDUSKUNST 8 500
IV KIRJANDUS JA KIRJASTAMINE
47 Heiki Vilep Loominguline tegevus 400
48 Kultuurikorraldus MTÜ Luule kodu-salongide korraldamine 300
49 Siiri Laidla Loominguline tegevus 400
50 Konrad Mägi Ateljee Selts MTÜ Kataloogi "Konrad Mägi Ateljee Selts. Maalid 1998-2017" väljaandmine 700
51 Tiia Kõnnusaar Loominguline tegevus 400
52 Piret Bristol Loominguline tegevus 400
53 Elo-Mall Toomet Loominguline tegevus 400
54 Mihkel Kunnus Loominguline tegevus 400
55 Aldo Kals Trükise "Pärnu-Jaagupi üliõpilasselts Jakobia 1968-2018" käsikirja koostamine ja trükiks ettevalmistamine 400
KOKKU KIRJANDUS JA KIRJASTAMINE 3 800
V HARIDUS JA TEADUS
56 Anu Raudsepp Osalemine International Society for History Didactics aastakonverentsil Lõuna-Aafrika Vabariigis 680
57 Eesti Looduseuurijate Selts Eesti Teaduste Akadeemia Raamatu "Geneetika ajalugu" väljaandmine 1 000
58 Tartu Vaba Waldorfkooli Selts Eurütmia-alase täiendkoolituse jätkukursuse läbiviimine Gia Van den Akkeri juhendamisel 395
59 Vanemuise Selts Sarja "Teatrilood" jätkamine 80
60 Mana Kaasik Osalemine Kanadas Kotkajärve Metsaülikoolis lektorina 450
61 Paul Kunman Koolinoorte karikatuurikogumiku "Kiire elu" väljaandmine 300
KOKKU HARIDUS JA TEADUS 2 905
VI RAHVAKULTUUR
62 Tähtvere Selts MTÜ Kogukonna ja kogupereürituse "Tähtvere Õunaõuepäevad" korraldamine 500
63 Dictum OÜ Karlova kohvikutepäeva korraldamine 200
64 Eesti Puhkpillimuusika Ühing MTÜ Eesti Noorte Puhkpilliorkestri liikmete osalemine rahvusvahelisel noorte muusikute festival-konkursil Zürichis, Šveitsis 480
65 Tantsulummus MTÜ Mustlastantsu meistriklassi ja kontserdi korraldamine Tartus 300
66 Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambel MTÜ TÜ Rahvakunstiansambli kevadkontserdi korraldamine Antoniuse Õues 100
67 Triin Mutli Osalemine rahvusvahelisel klassikalise tantsu seminaril Russian Masters Ballet Camp proffessionaalide klassis 200
68 Gertrud Tomason Osalemine rahvusvahelisel klassikalise tantsu seminaril Russian Masters Ballet Camp proffessionaalide klassis 200
69 Eliise Oras Osalemine rahvusvahelisel klassikalise tantsu seminaril Russian Masters Ballet Camp proffessionaalide klassis 200
70 Merly Teder Osalemine rahvusvahelisel klassikalise tantsu seminaril Russian Masters Ballet Camp proffessionaalide klassis 200
71 Diana Lanevskaja Osalemine rahvusvahelisel klassikalise tantsu seminaril Russian Masters Ballet Camp proffessionaalide klassis 200
72 Doris Keernik Osalemine rahvusvahelisel klassikalise tantsu seminaril Russian Masters Ballet Camp proffessionaalide klassis 200
73 Anna Malysheva Osalemine rahvusvahelisel klassikalise tantsu seminaril Russian Masters Ballet Camp proffessionaalide klassis 200
74 Julia Litvinenko Osalemine rahvusvahelisel klassikalise tantsu seminaril Russian Masters Ballet Camp 200
75 Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts MTÜ Regilaulutoa läbiviimine 150
76 Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts MTÜ Folktrio AR-GOD albumi esitluskontserdi korraldamine Tartus 150
77 E STuudio Noortekoor MTÜ Noortekoori kontserdid Ühendkuningriikides seoses Eesti EL eesistumisega 920
78 Eesti Rahvapärimuse Kool MTÜ Eesti traditsioonilise rahvakultuuri ja rahvaluule programmide, esinemiste, seminaride, suvekooli läbiviimine 200
79 Rahvatantsuselts Torbikud MTÜ Tartu linna rahvatantsuõpetajate osalemine uute tantsude konkursil Tallinnas 200
80 Triskele MTÜ Ansambel Triskele kontsert Tartu Hansapäevadel Jaani kirikus 200
81 Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor MTÜ Osalemine Tolosa koorikonkursil Hispaanias (transpordikulud) 600
82 Janika Oras Ansambel Väike Hellero osalemine folkloorifestivalil Vilniuses, Leedus 250
83 Avangrad MTÜ Rahvusvahelise Pinkide Kollektiivi kogukonnaprojekti läbiviimine 150
84 Triinu Nutt Tartu tantsuklubi korraldamine 200
85 Triinu Arak Osalemine õppeprogrammis noortele festivali- ja kultuurikorraldajatele Shanghais, Hiinas 400
86 Tartu Üliõpilassegakoor MTÜ Osalemine rahvusvahelisel koorifestivalil "Coros de Verao" Portugalis 300
87 Külli Kressa Saltatriculi ajaloolise tantsu kontserdi ettevalmistamine 200
KOKKU RAHVAKULTUUR 7 100
VII KEHAKULTUUR JA SPORT
88 Rein Taaramäe Rattaklubi MTÜ Kogupere rattasõiduürituse Karlova Kross korraldamine 100
89 Spordiklubi Exsequor MTÜ Mäesuusataja Lise Anette Vaher alpilaagri kulude katteks 200
90 Emily Hõim Ettevalmistus ja osalemine vibulaskmise juunioride maailmameistrivõistlustel Argentiinas 300
91 Tartu Spordiselts Kalev MTÜ Tartu linna ja maakonna lasteaedade kevadise spordipäeva korraldamine 400
92 Tartu Spordiselts Kalev MTÜ Noorsportlaste osalemine Baltimeremaade mängudel kergejõustikus Sankt-Peterburgis 400
93 Mihkel Laanes Osalemine 2017.aasta suveuniversiaadil Taipeis sulgpalli meeskondlikul ja individuaalturniiril 200
94 Eesti Tantsuspordi Liit MTÜ MK etapi WDSF Tartu Open 2017 korraldamine võistlustantsus 1 300
95 Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi MTÜ BC Tartu U12 võiskonna osalemine XXXIX Euroopa Mini-korvpalli Festivalil Brüsselis 500
96 Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi MTÜ Mitmevõistleja Mari Klaup ettevalmistuslaager osalemaks suvistel tiitlivõistlustel 200
97 Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi MTÜ Tartu Ülikooli ja Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi spordidelegatsiooni osalemine suveuniversiaadil Tapei's 850
98 Suusahullud MTÜ Tartu linna kergliiklusteedel toimuva spordisõidu "Sõprade Sõidu" korraldamine 400
99 Võimlemisklubi Rütmika MTÜ Treener-koreograaf Kristiina Noore osalemine iluvõimlemise rahvusvaheliste reeglite koolitusel 200
100 Võimlemisklubi Rütmika MTÜ Treener-kohtunik Monica Kiisleri osalemine iluvõimlemise rahvusvaheliste reeglite koolitusel 200
101 Võimlemisklubi Rütmika MTÜ Treener-kohtunik Elsa Sinijärve osalemine iluvõimlemise rahvusvaheliste reeglite koolitusel 200
102 K-Klubi MTÜ Fred Kudu lastevõistluste korraldamine Tartus Tamme staadionil 100
103 Tartu Ratsakool MTÜ Tartu Ratsakooli 2017 suvise karikasarja korraldamine 300
104 Peeter Nigol Erialaseks enesetäiendamiseks spordimeditsiini valdkonnas 595
105 Egle Kalev Enesetäiendamise eesmärgil Belgia ratsakoolide külastamine 200
106 Norman Põder Enesetäiendamise eesmärgil Belgia ratsakoolide külastamine 200
107 Tartu Kalevi Veemotoklubi MTÜ Veemotosportlase Viktoria Sootla osalemine rahvusvahelistel tiitlivõistlustel 200
108 Karateklubi Falco MTÜ Sportlaste ja treeneri osalemine noorte maailmakarikaetapil ja Maailma Karate Föderatsiooni treeninglaagris 250
109 Sulgpalliklubi Triiton MTÜ Raul Musta, Kristin Kuuba ja Helina Rüütli ettevalmistus ja osalemine sulgpalli maailmameistrivõistlustel Glasgows 600
110 Sulgpalliklubi Triiton MTÜ Sulgpallurite ettevalmistus ja osalemine Euroopa karikaetappidel Lätis ja Leedus 200
111 Sulgpalliklubi Triiton MTÜ Sulgpallurite ettevalmistus ja osalemine maailma karikaetapil Gattšinas 200
112 Orienteerumisklubi Ilves MTÜ Orienteerumisvõistluse Ilves-3 korraldamise kulude katteks 300
113 Erkmaa Korvpallikool MTÜ Osalemine 39. Euroopa Minikorvpalli turniiril Brüsselis 500
114 Ujumise Spordiklubi MTÜ Ettevalmistus ja osalemine ujumise maailmameistrivõistlustel ja juunioride maailmameistrivõistlustel 400
115 Ujumise Spordiklubi MTÜ Ettevalmistus ja osalemine ujumisvõistlusel Suveuniversiaad 2017 200
116 Võimlemisklubi Janika MTÜ VK Janika meistriklassi iluvõimlemise eliitrühma osalemine 2017.aasta tiitlivõistlustel 500
117 Margret Zimmermann Osalemine orienteerumisjooksu MM-l ja MK etappidel 200
KOKKU KEHAKULT. JA SPORT 10 395
KÕIK KOKKU 42 740

 

Viimati uuendatud Neljapäev, 04 Mai 2017 20:39